TDK B72220S2461K101
Varistor, Radial, Vv 750 V, 10000 A, 615 V (DC), 460 V (AC), ±10 %, 1 Va (AC), 300 J
数据表和文档
Burklin Elektronik
Datasheet35 页8 年前
Newark
_legacy Avnet
TME
DigiKey
库存历史记录
3 个月趋势:
Restocked
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 TDK B72220S2461K101 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Introduction Date2001-04-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
相关零件
LittelfuseV20E550P
UltraMOV® Series 745 VDC 550 V RMS 1500 V Clamp 10000 A 300 pF Radial Varistor
LittelfuseV20E510P
UltraMOV® Series 670 VDC 510V RMS 1355V Clamp 350 pF Radial Metal Oxide Varistor
Varistor, radial, VV 820 V, 10000 A, 670 V (DC), 510 V (AC), ±10 %, 1 VA (AC), 325 J
Var MOV 550VAC/745VDC 10000A 910V Thru-Hole Radial Bulk
LittelfuseTMOV20RP550E
METAL OXIDE VARISTOR, 550V, 1.5KV, RADIA; RADIAL; Voltage Rating VAC:550V; VDC:715V; Product
B722 Series 505 V 385 Vrms 1025 V Clamp 10 kA 450 pF AdvanceD Leaded Varistor
描述
Var MOV 460VAC/615VDC 10000A 750V Radial Automotive Bulk
Leaded Disk Varistors, Max. Operating Voltage [AC]=460Vrms, Max. Surge Current Imax(8/20μs,1time)=10000A
750V 10KA 1 675V 825V 615V 460V 300J 660pF@1kHz 26mm*21.5mm*26mm
Bulk 2 Through Hole VARISTOR TVS Varistor 1.24kV 100A 10% 1W
TVS Varistor, 460 VAC, 615 VDC, B722 AdvanceD, 1.24 kV, Disc, Radial Leaded, 20 mm, Metal Oxide Varistor (MOV)
1.24kV 615V 460V 750V Plugin Varistors ROHS
TDK B72220S2461K101 Metal Oxide Varistor
VARISTOR, MOV, 1.24KV, DISC 21.5MM
20Mm, 460Vac, 10%, Advanced / Bulk
Varistor, 300J, Through Hole Mount
VARISTOR, MOV, 1.24KV, DISC 21.5MM; Voltage Rating VAC: 460V; Voltage Rating V DC: 615V; Product Range: B722 AdvanceD Series; Clamping Voltage Vc Max: 1.24kV; Varistor Case Style: Disc 21.5mm; Varistor Type: Metal Oxide Varist