EPCOS B72220S0381K101
TVS Varistor, MOV, 385 V, 505 V, B722 Series, 1.025 kV, Disc 20mm, Metal Oxide Varistor (MOV)
数据表和文档
库存历史记录
3 个月趋势:
+57.26%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 EPCOS B72220S0381K101 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
Mount
Radial, Through Hole
Radial, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Termination
Number of Turns
Tolerance
10 %
Power Rating
1 W
1 W
Composition
Metal Oxide
Metal Oxide
Temperature Coefficient
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
相关零件
Epcos St&ard Series Metal Oxide Varistor 380pF 100A; Clamping 1240V; Varistor 750V
680V 8KA 1 612V 748V 560V 420V 175J 550pF@1kHz DIP 26mm*6.5mm*26mm
LittelfuseV14E385P
UltraMOV® Series 505 VDC 385V RMS 1025V Clamp 360 pF Radial Metal Oxide Varistor
LittelfuseV480LA80BP
LA Series 640 VDC 480 V RMS 1160 V Clamp 6500 A 550 pF Radial Lead Varistor
LittelfuseV480LS80BP
LS Series 640 VDC 480 V RMS 1160 V Clamp 6500 A 550 pF Radial Lead Varistor
描述
Varistor, 385Vac, 505Vdc, 1.025Kv, 20Mm Disc; Voltage Rating Vac:385V; Voltage Rating Vdc:505V; Product Range:Standard Series; Clamping Voltage Vc Max:1.025Kv; Varistor Case Style:Disc 20Mm; Peak Surge Current @ 8/20Μs:8Ka Rohs Compliant: Yes |EPCOS (TDK) B72220S0381K101