EPCOS B72214P2321K101
B722 Series 420 V 320 Vrms 840 V Clamp 6000 A 445 pF AdvanceD-MP Leaded Varistor
数据表和文档
IHS
Datasheet23 页6 年前
Datasheet23 页8 年前
Future Electronics
Newark
TME
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-6.38%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 EPCOS B72214P2321K101 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.40.00
Introduction Date2019-05-03
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
LittelfuseV14E385P
UltraMOV® Series 505 VDC 385V RMS 1025V Clamp 360 pF Radial Metal Oxide Varistor
LittelfuseV14E320P
UltraMOV Series - High Surge Current Radial Leaded Varistor, 6000A, disc 14mm, RoHS
PanasonicERZ-E11A561
Varistor [Panasonic Automotive & Industrial Systems] ERZE11A561 Varistor
PanasonicERZ-E10A471
ZNR MOV TRANSIENT,SURGEABSORBER,E SERIES / ZNR SURGE ABSORBERS SERIES E DIA10 D TYPE 470V
VARISTOR 620V 4.5KA DISC 14MM / 620 V 4.5 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 14mm
PanasonicERZ-V14D621
VARISTOR 620V 5KA DISC 14MM / 620 V 5 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 16mm
描述
Varistors; TDK; B72214P2321K101; 840 V; 420 V; Radial, Through Hole; 445 pF
Var MOV 320VAC/420VDC 6000A 510V Thru-Hole Radial Bulk
Metal 2 Radial Through Hole VARISTOR TVS Varistor 840V 50A 16mm 0.6W
Epcos B72214P2321K101 320V 150J 14mm Metal Oxide Leaded Varistor
510V 6KA 1 459V 561V 420V 320V 150J 445pF@1kHz 25mm*6.3mm
Leaded Disk Varistors, Max. Operating Voltage [AC]=320Vrms, Max. Surge Current Imax(8/20μs,1time)=6000A
TVS Varistor, 320 VAC, 420 VDC, B722 AdvanceD MP S14, 840 V, Disc, Radial Leaded, 14 mm, Metal Oxide Varistor (MOV)
Varistor SIOV AdvanceD MP S14 320V 280pF
Varistor, 420V, 150J, Through Hole Mount
Varistor, Mov, 840V, Disc 14Mm; Voltage Rating Vac:320V; Voltage Rating Vdc:420V; Product Range:Advanced-Mp; Clamping Voltage Vc Max:840V; Varistor Case Style:Disc 14Mm; Peak Surge Current @ 8/20Μs:6Ka; Operating Temperature Max:85°Crohs Compliant: Yes |EPCOS (TDK) B72214P2321K101