EPCOS B57371V2104J060
Thermistor NTC 100K Ohm 5% 2-Pin 0603 Surface Mount Solder Pad 4455K >= -3.5 T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet28 页7 年前
EPCOS
Newark
Farnell
TDK
库存历史记录
3 个月趋势:
-23.76%
备用零件
Price @ 1000
Stock
89,867
Authorized Distributors
6
Resistance
100 kΩ
100 kΩ
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
180 mW
180 mW
Composition
Temperature Coefficient
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
Thermistor NTC 100K Ohm 5% 2-Pin 0603 Surface Mount Solder Pad 4470K T/R Automotive
Thermistor NTC 100K Ohm 1% 2-Pin 0603 Surface Mount Solder Pad 4455K >= -3.5 T/R Automotive
0603 2 Surface Mount NTC THERMISTOR NTC Thermistor 800mum 150C 180mW 4480K
PanasonicERTJ1VV104J
Thermistor NTC 100K Ohm 5% 2-Pin 0603 Surface Mount Solder Pad 4750K T/R
PanasonicERT-J1VS104JA
Thermistor NTC 100KOhm 5% 2-Pin 0603 Punched Carrier T/R
Thermistor NTC 100K Ohm 5% 2-Pin 0603 Surface Mount Solder Pad 4311K Paper T/R
描述
Tape and Reel 2 Surface Mount NTC THERMISTOR NTC Thermistor 800mum 125C 180mW 4455K
Thermistor, Ntc, 100K, 0603; Zero Power Resistance At 25°C:100Kohm; Product Range:B57371V2 Series; Thermistor Mounting:Smd; Beta Value (K):4480K; Thermistor Case Style:0603 [1608 Metric]; Thermistor Terminals:-; Operating Temperaturerohs Compliant: Yes |EPCOS (TDK) B57371V2104J060