EPCOS B57235S0100M000
ICL 10 OHM 20% 3A 9.5MM / Inrush Current Limiter 10 Ohms ±20% 3 A 0.374" (9.50mm)
Production
价格与库存
数据表和文档
Burklin Elektronik
Datasheet20 页6 年前
EPCOS
Newark
TME
DigiKey
库存历史记录
3 个月趋势:
+20.13%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 EPCOS B57235S0100M000 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date1999-01-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
NTC THERMISTOR FOR INRUSH CURRENT LIMITING NTC Thermistor, 10ohm, Through Hole Mount
VishaySL1010003
NTC Thermistor, 10ohm, Through Hole Mount
VishaySL1010004
B57238 Series 5 A 10 Ohm 20 % Radial Through Hole NTC Thermistor
描述
NTC Inrush Current Limiters, Resistance (at 25℃)=10Ω, Maximum Current=3A
Inrush current limiters include PTC and NTC Thermistors.
Thermistor NTC 10 Ohm 20% 2-Pin Radial 2900K Bulk Automotive
TDK B57235S0100M000 NTC Temp Monitor 10 Ω S235 Radial Lead
Thermistor, ICL NTC, 10 Ohm, 9.5 mm, 3 A, B57235S0
10惟 3A 1.8W 卤20% Plugin,P=5mm NTC Thermistors ROHS
10¦¸ ¡À20% 1.8W 9.5mm*6mm*14mm
TDK B57235S0100M000 Thermistor
Icl Thermistor, Ntc, 10R, 3A, 9.5Mm; Product Range:B57235S0 Series; Disc Size:9.5Mm; Resistance (25°C):10Ohm; Approvals:Ul; Maximum Energy Rating At 25°C:-; Maximum Steady State Current At 25°C:3A; Operating Temperature Max:45°C Rohs Compliant: Yes |EPCOS (TDK) B57235S0100M000