Vishay SL1010004
NTC Thermistor, 10ohm, Through Hole Mount
数据表和文档
Vishay
Datasheet4 页7 年前
Sager Electronics
3 个月趋势:
-16.74%
供应链
Country of OriginUSA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date2025-06-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
B57238 Series 5 A 10 Ohm 20 % Radial Through Hole NTC Thermistor
NTC THERMISTOR FOR INRUSH CURRENT LIMITING NTC Thermistor, 10ohm, Through Hole Mount
Epcos 10Ohms 2100mW Protection NTC Thermistor; 70s; 11.5 (Dia.) x 6 x 16mm
VishaySL1210006
VishaySL1210005
描述
ICL 10 OHM 20% 4A 10MM
Vishay ICL 10R 20% 4A 10MM
NTC THERMISTOR
Ntc Thermistor; Rango De Producto:Serie Sl10; Disc Size:10Mm; Zero Power Resistance At 25°C:10Ohm; Approvals:Csa; Maximum Energy Rating At 25°C:17J; Maximum Steady State Current At 25°C:4A; Constante De Disipación:11.5Mw/°C |Ametherm SL10 10004
NTC Thermistor; Thermistor Type:NTC; Res; NTC Thermistor; Thermistor Type:NTC; Resistance:10ohm; Thermistor Tolerance:-20% to +20%; Thermistor Case Style:Radial Leaded; No. of Pins:2; Dissipation Constant:11.5mW/°C; Leaded Process Compatible:Yes; Mounting Type:Through Hole