EPCOS B32672L1333J000
Film Capacitor, Polypropylene, 1600V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.033uF, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet39 页5 年前
EPCOS
Newark
Ciiva
库存历史记录
3 个月趋势:
-20.22%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 EPCOS B32672L1333J000 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
50,228
Authorized Distributors
6
Capacitance
33 nF
33 nF
Dielectric
PP
PP
Mount
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
1.6 kV
1.6 kV
Tolerance
5 %
5 %
Termination
Height - Seated (Max)
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2004-08-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Film Capacitor, Polypropylene, 1250V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.033uF, Through Hole Mount
Yageo GroupR76UN23304040J
Film Capacitor, Polypropylene, 2000V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.033uF, Through Hole Mount
Yageo GroupR76TI23304040J
Film Capacitor, Polypropylene, 1000V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.033uF, Through Hole Mount
PanasonicECW-HA3C333JB
Cap Film 0.033uF 1600V PP 5% (20.6 X 11.2 X 22mm) Radial 10mm 105C Ammo
描述
Cap Film 0.033uF 1600V PP 5% (18 X 9 X 17.5mm) Radial Wound 15mm 125C Automotive Bulk
Metallized Polypropylene Capacitors (MKP/MFP), 0.033uF, 1600V DC, 9mm(W) x 17.5mm(H) x 18mm(L)
Film Capacitor, B32672L Series, 0.033 F, 5%, Pp (Polypropylene), 1.6 Kv Rohs Compliant: Yes |EPCOS (TDK) B32672L1333J000
FILM CAPACITOR Radial Film Capacitor 5% 33nF 1.6kV