EPCOS B32652A7333J000
Film Capacitor, Polypropylene, 1250V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.033uF, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet61 页5 年前
EPCOS
Newark
Ciiva
库存历史记录
3 个月趋势:
-52.39%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 EPCOS B32652A7333J000 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
46,822
Authorized Distributors
4
Capacitance
33 nF
33 nF
Dielectric
PP
Mount
Through Hole
Case/Package
Radial
Voltage Rating (DC)
1.25 kV
1.25 kV
Tolerance
5 %
Termination
PC Pins
Height - Seated (Max)
17.5006 mm
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
Yageo GroupR76TI23304040J
Film Capacitor, Polypropylene, 1600V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.033uF, Through Hole Mount
PanasonicECW-HA3C333JB
Cap Film 0.033uF 1600V PP 5% (20.6 X 11.2 X 22mm) Radial 10mm 105C Ammo
PanasonicECW-HA3C333J
Cap Film 0.033uF 1600V PP 5% (20.6 X 11.2 X 17mm) Radial 17.5mm 105C Ammo
Cap Film 0.033uF 1600V PP 5% (18 X 9 X 17.5mm) Radial Wound 15mm 125C Automotive Bulk
PanasonicECW-HA3C363J
Cap Film 0.036uF 1600V PP 5% (20.6 X 11.7 X 17.5mm) Radial 17.5mm 105C Ammo
Yageo GroupR76QI23304040J
Film Capacitor, Polypropylene, 1000V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.033uF, Through Hole Mount
描述
Cap Film 0.033uF 1250V PP 5%( 18 X 9 X 17.5mm) Radial Wound 15mm 110C Automotive Bulk
33nF -55鈩儈+100鈩 卤5% Plugin,P=15mm Polypropylene Film Capacitors (CBB) ROHS
Metallized Polypropylene Capacitors (MKP/MFP), 0.033uF, 1250V DC, 9mm(W) x 17.5mm(H) x 18mm(L)
B32652 FILM CAPACITOR Radial Film Capacitor 5% 33nF 500V
CAP, 0.033µF, 1.25 KV, 5%, PP; Capacitance: 33000pF; Voltage Rating: 1.25kV; Capacitor Dielectric Type: PP (Polypropylene); Capacitance Tolerance: ± 5%; Product Range: B32652 Series; Capacitor Case Style: -; Capacitor Terminal
Cap, 0.033Uf, 1.25Kvdc, 500Vac, Radial; Dielectric Type:Metallized Pp; Capacitor Case/Package:Radial Box - 2 Pin; Capacitance:0.033Μf; Capacitance Tolerance:± 5%; Voltage(Ac):500V; Voltage(Dc):1.25Kv; Lead Spacing:15Mm Rohs Compliant: Yes |EPCOS (TDK) B32652A7333J000