EPCOS B32652A4474J000
Film Capacitor, Polypropylene, 400V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.47uF, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet61 页5 年前
EPCOS
Farnell
Newark
Ciiva
库存历史记录
3 个月趋势:
+353%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 EPCOS B32652A4474J000 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
11,325
Authorized Distributors
6
Capacitance
470 nF
470 nF
Dielectric
PP
PP
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
400 V
400 V
Tolerance
5 %
5 %
Termination
PC Pins
Height - Seated (Max)
17.5006 mm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2000-09-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicECW-FD2W474JB
Ecwf(D), Met Polyprop Film Cap, Rad Lead Rohs Compliant: Yes |Panasonic ECW-FD2W474JB
PanasonicECWF2W474JAQ
Film Capacitor, Polypropylene, 450V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.47uF, Through Hole Mount
PanasonicECW-FD2W474J
Cap Film 0.47uF 520V PP 10% (18 X 9 X 17.5mm) Radial 15mm 125C Automotive Bulk
Cap Film 0.47uF 400V PP 5% (26 X 7 X 16.5mm) Radial Plastic Rectangular Can 22.5mm 100C Bulk
描述
Cap Film 0.47uF 400V PP 5% (18 X 9 X 17.5mm) Radial Wound 15mm 110C Automotive Bulk
470nF -55鈩儈+100鈩 卤5% Plugin,P=15mm Polypropylene Film Capacitors (CBB) ROHS
Metallized Polypropylene Capacitors (MKP/MFP), 0.47uF, 400V DC, 9mm(W) x 17.5mm(H) x 18mm(L)
B32652 FILM CAPACITOR Radial Film Capacitor 5% 470nF 200V
Capacitor Polypropylene Pp Film 0.47Uf, 400V, 5%, Radial; Dielectric Type:Metallized Pp; Capacitor Case/Package:Radial Box - 2 Pin; Capacitance:0.47Μf; Capacitance Tolerance:± 5%; Voltage(Ac):200V; Voltage(Dc):400V Rohs Compliant: Yes |EPCOS (TDK) B32652A4474J000