EPCOS B32620A6472J000
Film Capacitor, Polypropylene, 630V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.0047uF, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet30 页5 年前
Newark
Ciiva
库存历史记录
3 个月趋势:
-46.84%
备用零件
Price @ 1000
Stock
37,626
Authorized Distributors
3
Capacitance
4.7 nF
4.7 nF
Dielectric
PP
PP
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
630 V
630 V
Tolerance
5 %
5 %
Termination
Height - Seated (Max)
8.509 mm
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicECW-H8512JV
Film Capacitor, Polypropylene, 800V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.0051uF, Through Hole Mount
Yageo GroupR76PF1470SE00J
PanasonicECW-HA3C472J
Film Capacitor, Polypropylene, 1600V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.0047uF, Through Hole Mount
描述
Cap Film 0.0047uF 630V PP 5% (10 X 4 X 8.5mm) Radial Stacked 7.5mm 105C Bulk
4.7nF -55鈩儈+105鈩 卤5% Plugin,P=7.5mm Polypropylene Film Capacitors (CBB) ROHS
Metallized Polypropylene Capacitors (MKP/MFP), 0.0047uF, 630V DC, 4mm(W) x 8.5mm(H) x 10mm(L)
FILM CAPACITOR Radial Film Capacitor 5% 4.7nF 630V
Capacitor Polypropylene Pp Film, 4700Pf, 630V, 5%, Radial; Dielectric Type:Metallized Pp Stacked; Capacitor Case/Package:Radial Box - 2 Pin; Capacitance:4700Pf; Capacitance Tolerance:± 5%; Voltage(Ac):400V; Voltage(Dc):630V Rohs Compliant: Yes |EPCOS (TDK) B32620A6472J000