EPCOS B32529C1333J000
Film Capacitor, Polyethylene Terephthalate, 100V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.033uF, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet44 页5 年前
element14 APAC
Newark
Ciiva
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-5.82%
备用零件
Price @ 1000
Stock
59,081
Authorized Distributors
5
Capacitance
33 nF
33 nF
Dielectric
PET
PET
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
Tolerance
5 %
10 %
Termination
Height - Seated (Max)
6.5024 mm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2000-09-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Yageo GroupR82EC2330DQ50J
Yageo GroupR82EC2330AA50J
Cap Film 0.033uF 100V PET 5% (7.2 X 2.5 X 6.5mm) Radial 5mm Loose in Box
Yageo GroupR82EC2330CK50J
Film Capacitor, Polyester, 100V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.033uF, Through Hole Mount
Cap Film 0.033uF 63V PET 5% (7.3 X 2.5 X 6.5mm) Radial Stacked 5mm 125C Automotive Bulk
PanasonicECQ-E4333JF
Capacitor;ECQE,Met Polyester Film Cap,Radial,400VDC,0.033uF,5%,Blk ST
描述
Cap Film 0.033uF 100V PET 5% (7.2 X 2.5 X 6.5mm) Radial 5mm 125C Bulk
FILM CAPACITOR Radial Film Capacitor 5% 33nF 100V
Metallized Polyester Capacitors (MKT), 0.033uF, 100V DC, 2.5mm(W) x 6.5mm(H) x 7.3mm(L)
FILM CAP MKT BOX 0.033 F 5% 100VDC LS 5MM
卤5% 100V 33nF -55鈩儈+125鈩 Film Capacitors ROHS
CAP FILM 0.033UF 5% 100VDC RAD
33nF ¡À5% , 5mm 100V 63V 7.3mm*2.5mm*6.5mm
Cap, 0.033Μf, 100V, 5%, Pet; Capacitance:33000Pf; Voltage Rating:100V; Capacitor Dielectric Type:Pet (Polyester); Capacitance Tolerance:± 5%; Product Range:B32529 Series; Capacitor Case Style:-; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Rohs Compliant: Yes |EPCOS (TDK) B32529C1333J000