EPCOS B32529C0474J000
Cap Film 0.47uF 63V PET 5% (7.3 X 3.5 X 8mm) Radial Stacked 5mm 125C Automotive Bulk
数据表和文档
IHS
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-7.88%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 EPCOS B32529C0474J000 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
5
Capacitance
470 nF
470 nF
470 nF
Dielectric
PET
PET
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
63 V
63 V
63 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Termination
Height - Seated (Max)
Introduction Date2000-09-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Yageo GroupR82DC3470DQ60J
Film Capacitor, Polyethylene Terephthalate, 63V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.47uF, Through Hole Mount
Yageo GroupR82DC3470AA60J
Yageo GroupR82DC3470Z360J
Cap Film 0.47uF 63V PET 5% (7.2 X 3.5 X 7.5mm) Radial Stacked 5mm 105C Automotive AEC-Q200 Bulk
Cap Film 0.47uF 63V PET 5% (7.3 X 3.5 X 8mm) Radial Wound 5mm 125C Automotive Bulk
Cap Film 0.47uF 63V PET 5% (7.3 X 3.5 X 8mm) Radial Stacked 5mm 125C Automotive T/R
PanasonicECQ-V1J474JM
Cap Film 0.47uF 63V PET 5% (10.2 X 4.5 X 9mm) Radial 7.5mm 105°C Bulk
描述
FILM CAPACITOR Radial Film Capacitor 5% 470nF 63V
Metallized Polyester Capacitors (MKT), 0.47uF, 63V DC, 3.5mm(W) x 8mm(H) x 7.3mm(L)
卤5% 63V 470nF -55鈩儈+125鈩 Film Capacitors ROHS
CAP FILM 0.47UF 5% 63VDC RADIAL
470nF ¡À5% , 5mm 63V 40V 7.3mm*3.5mm*8mm
Capacitor, Film, Pet, 0.47Uf, 63V, Rad; Dielectric Type:Metallized Pet Stacked; Capacitor Case/Package:Radial Box - 2 Pin; Capacitance:0.47Μf; Capacitance Tolerance:± 5%; Voltage(Ac):40V; Voltage(Dc):63V; Capacitor Terminals:Pc Pinrohs Compliant: Yes |EPCOS (TDK) B32529C0474J000