EPCOS B32529C0333J189
Film Capacitor, Polyethylene Terephthalate, 63V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.033uF, Through Hole Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet44 页5 年前
Newark
Ciiva
TME
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-8.73%
备用零件
Price @ 1000
Stock
83,238
Authorized Distributors
6
Capacitance
33 nF
33 nF
33 nF
Dielectric
PET
PET
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
63 V
63 V
63 V
Tolerance
10 %
5 %
5 %
Termination
Height - Seated (Max)
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicECQ-E2333KF
Capacitor;ECQE,Met Polyester Film Cap,Radial,250VDC,0.033uF,10%,Blk ST
Cap Film 0.033uF 100V PET 5% (7.3 X 2.5 X 6.5mm) Radial Stacked 5mm 125C Automotive Ammo
Yageo GroupR82EC2330DQ50K
Film Capacitor, Polyester, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.033uF, Through Hole Mount
Yageo GroupR82EC2330Z350K
Cap Film 0.033uF 100V PET 10% (7.2 X 2.5 X 6.5mm) Radial Stacked 5mm 105C Automotive Bulk
Yageo GroupR82IC2330DQ50K
Cap Film 0.033uF 250V PET 10% (7.2 X 3.5 X 7.5mm) Radial Stacked 5mm 105C Automotive Ammo
Cap Film 0.033uF 63V PET 10% (7.3 X 2.5 X 6.5mm) Radial Stacked 5mm 125C Automotive Bulk
描述
Cap Film 0.033uF 63V PET 5% (7.3 X 2.5 X 6.5mm) Radial Stacked 5mm 125C Automotive T/R
Epcos 33nF +/-5% 40 V ac; 63 V dc; B32529 Through Hole Polyester Film Capacitor
FILM CAPACITOR Radial Film Capacitor 10% 33nF 100V
Cap, Film, 33000Pf, 40Vac, Radial; Dielectric Type:Metallized Pet Stacked; Capacitor Case/Package:Radial Box - 2 Pin; Capacitance:0.033Μf; Capacitance Tolerance:± 5%; Voltage(Ac):40V; Voltage(Dc):63V; Lead Spacing:5Mm Rohs Compliant: Yes |EPCOS (TDK) B32529C0333J189