Eaton DRQ125-1R5-R
General Purpose Inductor, 1.5uH, 20%, 4 Element, Ferrite-Core, SMD, 4949
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页9 年前
Datasheet8 页19 年前
Sager Electronics
Master Electronics
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Eaton DRQ125-1R5-R 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
General Purpose Inductor, 1.5uH, 20%, 1 Element, Carbonyl Powder-Core, SMD, 4339
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 20% 100KHz 20Q-Factor Carbonyl Powder 19A 0.0055Ohm DCR Automotive T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 20% 100KHz Iron 23A 4.1mOhm DCR T/R
Wurth Elektronik7443340150
WE-HCC SMT High Current Inductor (Ferrite)
Wurth Elektronik744770015
FIXED IND 1.5UH 10A 6 MOHM SMD
General Purpose Inductor, 1.5uH, 20%, 1 Element, Iron-Core, SMD, 5452
描述
Inductor, Coupled, 1.5 uH, 2.9 Milliohm, 13.8 A, 12.5mm x 12.5mm x 6mm
Inductor Power Shielded Drum Core 1.478uH/5.912uH 20% 100KHz Ferrite 13.8A/6.89A 0.0029Ohm/0.0114Ohm DCR T/R
1.478¦ÌH,5.912¦ÌH 100KHz 11.4m¦¸ 9.15A ¡À20% , 12.5mm*12.5mm*6mm
DRQ Nonstandard 0.492Lx0.492W 12.50mmx12.50mm 1.5muH
IND, SHLD DRM 1.5UH, 18.3A SMT
Power Inductors - SMD 1.5uH 18.3A 0.0029ohms
INDUCT ARRAY 2 COIL 1.478UH SMD
* 125oC maximum total temperature operation* Dual winding inductors that can be used as either a single inductor, or in coupled inductor/transformerapplications (1:1 turns ratio) * Four sizes of shielded drum core inductors* Windings can be connected in series or parallel, offering a broad range of inductance and current ratings* Peak current ratings from 0.13 Amps to 56 Amps * RMS current ratings from 0.128 Amps to 17.9 Amps* Inductance ratings from 0.33uH to 4.02mH * Surface Mount* 200 VAC Isolation between windings * Ferrite core material Applications * As a transformer: SEPIC, flyback* As an inductor: Buck, boost, coupled inductor * DC/DC converters* VRM inductor for CPU and DDR power supplies * Input and output filter chokes Environmental Data * Storage temperature: -40oC to +125oC* Operating temperature: -40oC to +125oC (Range is application specific).* Solder re flow temperature: 260oC max. for 10 seconds max.