Bourns SRP1038A-1R5M
General Purpose Inductor, 1.5uH, 20%, 1 Element, Carbonyl Powder-Core, SMD, 4339
Production
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet5 页4 年前
Datasheet3 页12 年前
Electro Sonic
Farnell
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-28.88%
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2014-05-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 20% 100KHz 20Q-Factor Carbonyl Powder 19A 0.0055Ohm DCR Automotive T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 20% 100KHz Iron 19A 5.5mOhm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 20% 100KHz 20Q-Factor Carbonyl Powder 27A 0.0033Ohm DCR Automotive T/R
General Purpose Inductor, 1.5uH, 20%, 1 Element, Iron-Core, SMD, 4441
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 20% 100KHz Metal 11A 0.0107Ohm DCR T/R
描述
FIXED IND 1.5UH 16A 4.6 MOHM SMD
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 20% 100KHz 20Q-Factor Carbonyl Powder 16A 0.0046Ohm DCR 4040 T/R Automotive AEC-Q200
INDUCTOR, SHIELDED POWER, AEC-Q200,1.5UH 20% SMT 1038
Inductor, SMD, 1.5uH, 16A, 30MHz, 4.6mOhm
SRP1038A Nonstandard 0.433Lx0.394W 11.00mmx10.00mm 1.5muH
INDUCTOR, SHIELDED, 1.5UH, 20%, 16A
INDUCTOR, 1.5UH, 20%, 16A, SHIELDED; Inductance: 1.5µH; RMS Current (Irms): 16A; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 33A; Product Range: SRP1038A Series; Power Inductor Case: 11mm x 10mm x 3.8mm; DC Resistance Max: 0.0046ohm; Inductance Tolerance: ± 20%; SVHC: No SVHC (07-Jul-2017); Automotive Qualification Standard: AEC-Q200