Bourns SRP1238A-1R5M
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 20% 100KHz 20Q-Factor Carbonyl Powder 19A 0.0055Ohm DCR Automotive T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页6 年前
Farnell
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-100%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns SRP1238A-1R5M 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2014-05-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 20% 100KHz Iron 23A 4.1mOhm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 20% 100KHz Iron 19A 5.5mOhm DCR T/R
General Purpose Inductor, 1.5uH, 20%, 1 Element, Carbonyl Powder-Core, SMD, 4339
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 20% 100KHz Metal 11A 0.0107Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 20% 100KHz Metal 3.4A 0.055Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 20% 100KHz Metal 3.5A 0.0657Ohm DCR T/R
描述
General Purpose Inductor, 1.5uH, 20%, 1 Element, Carbonyl Powder-Core, SMD, 5349
FIXED IND 1.5UH 19A 5.5 MOHM SMD / 1.5 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 19 A 5.5mOhm Max Nonstandard
Inductor, Shielded, 1.5Uh, 20%, 19A; Inductance:1.5Μh; Rms Current (Irms):19A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):35A; Product Range:Srp1238A Series; Dc Resistance Max:5.5Mohm; Inductance Tolerance:± 20% Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRP1238A-1R5M