Diodes Inc. ZXTN25100DGTA
Bipolar (BJT) Single Transistor, NPN, 100 V, 3 A, 3 W, SOT-223, Surface Mount
数据表和文档
Upverter
Technical Drawing5 页9 年前
Newark
IHS
Diodes Inc SCT
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+124%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
封装
下载
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2008-02-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Diodes Inc.ZXTN19100CGTA
ZXTN19100CG Series NPN 100 V 5.5 A Medium Power Transistor SMT - SOT-223-3
Diodes Inc.DCP56-16-13
TRANS NPN 80V 1A SOT-223 / Trans GP BJT NPN 80V 1A 1000mW 4-Pin(3+Tab) SOT-223 T/R
Diodes Inc.DCP56-13
DCP56 Series NPN 1 W 80 V 1 A Surface Mount Epitaxial Transistor - SOT-223
onsemiNZT7053
NZT7 Series NPN 1 W 100 V 1.5 A Surface Mount Darlington Transistor - SOT-223
onsemiBSP52
Small Signal Bipolar Transistor, 0.8A I(C), 1-Element, NPN, Silicon, TO-261AA
onsemiPZTA29
Transistor, bjt, darlington, npn,800Ma I(C),sot-223 Rohs Compliant: Yes |Onsemi PZTA29
描述
ZXTN25100 Series NPN 5.3 W 100 V 3 A SMT General Purpose Transistor - SOT-223
Small Signal Bipolar Transistor, 3A I(C), 100V V(BR)CEO, 1-Element, NPN, Silicon
100V NPN HIGH GAIN TRANSISTOR IN SOT223 VCEO=100V VEBO=7V IC=3A
Trans GP BJT NPN 100V 3A 5300mW 4-Pin(3+Tab) SOT-223 T/R
Bipolar Transistors - BJT NPN 100V HIGH GAIN
100V NPN High Gain Transistor SOT-223
RS APAC
Transistor Polarity:NPN; Collector Emitter Voltage Max:100V; Continuous Collector Current:3A; Power Dissipation:5.3W; Transistor Mounting:Surface Mount; No. of Pins:4Pins; Transition Frequency:175MHz; DC Current Gain hFE Min:10hFE RoHS Compliant: No