Diodes Inc. ZXMN10A08DN8TA
Transistor MOSFET Array Dual N-CH 100V 2.1A 8-Pin SOIC T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页19 年前
Datasheet7 页21 年前
Newark
Diodes Inc SCT
Future Electronics
DigiKey
库存历史记录
3 个月趋势:
-3.08%
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2004-06-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Diodes Inc.ZXMC10A816N8TC
Mosfet, N & P-Ch, 2.1A, 100V, 150Deg C Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. ZXMC10A816N8TC
Dual N-Channel Shielded Gate PowerTrench® MOSFET 100V, 2.7A, 105mΩ
MOSFET N/P-CH 100V 2A 8SOIC / Trans MOSFET N/P-CH 100V 2A 8-Pin SOIC T/R
MOSFET 2N-CH 80V 8-SOIC
onsemiFDS89161
onsemiFDS3601
MOSFET 2N-CH 100V 1.3A 8SOIC
描述
ZXMN10A08 Series 100 V 0.25 Ohm N-Channel Enhancement Mode MOSFET -SOIC-8
1.8W 20V 2V@ 250¦ÌA (Min) 7.7nC@ 10V 2N 100V 250m¦¸@ 3.2A,10V 1.6A 405pF@50V SOIC-8 1.75mm
Mosfet, N-Ch, 100V, 2.1A, Soic Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. ZXMN10A08DN8TA
MOSFET Operating temperature: -55...150 °C Housing type: SO-8 Polarity: N/N Variants: Enhancement mode Power dissipation: 1.8 W