Diodes Inc. P6KE82A-T
Diode TVS Single Uni-Dir 70.1V 600W 2-Pin DO-15 T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet8 页7 年前
Datasheet4 页8 年前
Diodes Inc SCT
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Diodes Inc. P6KE82A-T 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
21,754
Authorized Distributors
0
Polarity
Unidirectional
Unidirectional
Number of Unidirectional Channels
1
Number of Bidirectional Channels
Breakdown Voltage
82 V
8.2 V
8.2 V
Clamping Voltage
113 V
12.1 V
12.1 V
Peak Pulse Power
600 W
600 W
600 W
Peak Pulse Current
5.3 A
50.4 A
50.4 A
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date1994-01-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
LTB Date2022-05-10
LTD Date2022-11-10
相关零件
LittelfuseTPSMB82A
Diode TVS Single Uni-Dir 70.1V 600W Automotive 2-Pin SMB T/R
BournsSMBJ64A
Trans Voltage Suppressor Diode, 600W, 64V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AA
Diodes Inc.SMBJ7.0A-13-F
Tvs Diode, 600W, 7V, Unidir, Smb Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. SMBJ7.0A-13-F
Diodes Inc.SMBJ64A-13-F
SMBJ Series 64 V 600 W SMT Uni-Directional TVS Diode - DO-214AA
LittelfuseTPSMA6L64A
TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 64V 600W 60A 5% UniDirectional
LittelfuseTPSMA6L7.0A
Trans Voltage Suppressor Diode, 600W, 7V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon, DO-221AC
描述
Trans Voltage Suppressor Diode, 600W, Unidirectional, 1 Element, Silicon, DO-15
ESD Suppressors / TVS Diodes 600W 70.10V
600W Transient Voltage Suppressor, 5µA, 70.1V