Diodes Inc. AZ23C33-7-F
AZ23C33 Series 33 V 300 mW Dual Zener Diode Surface Mount - SOT-23
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页4 年前
Diodes Inc SCT
TME
DigiKey
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.43%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Authorized Distributors
6
Zener Voltage
33 V
33 V
33 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Dissipation
300 mW
300 mW
300 mW
Impedance
80 Ω
80 Ω
80 Ω
Max Reverse Leakage Current
100 nA
Forward Voltage
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2003-02-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Diodes Inc.AZ23C27-7-F
Diode Zener Dual Common Anode 27V 5% 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
Diodes Inc.AZ23C24-7-F
Diode Zener Dual Common Anode 24.2V 5% 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
Diodes Inc.BZX84C33-7-F
BZX84C33 Series 33 V 10 mA 350 mW Surface Mount Zener Diode - SOT-23
onsemiMMBZ5257B
MMBZ5257B Series 33 V ±5% 350 mW Surface Mount Zener Diode - SOT-23-3
Tape & Reel (TR) ±5% Surface Mount ZENER DIODE Zener Diode 900mV @ 10mA 100nA @ 27V 225mW 36V
Zener Diode Single 30V 5% 80Ohm 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
描述
Zener Diode Dual Common Anode 33V 5% 80Ohm 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
Zener diode Housing type: SOT-23 Package: SMD Power dissipation: 300 mW Zener resistance: 250 Ohm Zener voltage: 33 V
100nA@25V 80Ω 1 Pair Common Anode 31V~35V 300mW SOT-23 Zener Diodes ROHS
Zener Diode, 33V V(Z), 6.06%, 0.3W, Silicon, Unidirectional
DIODE, DUAL ZENER, 33V, 0.3W, SOT23; Zener Voltage Vz Typ:33V; Power Dissipation Max:300mW; Operating Temperature Range:-65°C to +150°C; Diode Case Style:SOT-23; No. of Pins:3; SVHC:No SVHC (18-Jun-2010); Package / Case:SOT-23; Termination Type:SMD; Test Current:5mA