Diodes Inc. D3Z3V9BF-7
Zener Diode, 4.03V, 0.4W, Sod-323F Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. D3Z3V9BF-7
数据表和文档
IHS
3 个月趋势:
+76.40%
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Zener Voltage
4.025 V
3.73 V
Tolerance
3 %
3 %
Power Dissipation
Impedance
90 Ω
90 Ω
Max Reverse Leakage Current
3 µA
5 µA
Forward Voltage
900 mV
相关零件
Tape & Reel (TR) ±3% Surface Mount ZENER DIODE Zener Diode 900mV @ 10mA 3muA @ 1V 200mW 3.9V
Tape & Reel (TR) ±3% Surface Mount ZENER DIODE Zener Diode 900mV @ 10mA 3muA @ 1V 200mW 4.3V