Diodes Inc. D3Z3V6BF-7
D3Z3V6BF Series 3.6 V 0.4 W 10 mA Surface Mount Zener Diode - SOD-323F
Production
价格与库存
数据表和文档
HQonline
Datasheet5 页10 年前
Diodes Inc SCT
库存历史记录
3 个月趋势:
-31.83%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Zener Voltage
3.73 V
4.025 V
Tolerance
3 %
3 %
Power Dissipation
Impedance
90 Ω
90 Ω
Max Reverse Leakage Current
5 µA
3 µA
Forward Voltage
900 mV
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2011-09-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Tight Tolerance Zener Diode Tight Tolerance SOD-323
Tape & Reel (TR) ±3% Surface Mount ZENER DIODE Zener Diode 900mV @ 10mA 5muA @ 1V 200mW 3.6V
Diodes Inc.D3Z3V9BF-7
Zener Diode, 4.03V, 0.4W, Sod-323F Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. D3Z3V9BF-7
Diodes Inc.UDZ3V6B-7
Zener Diode, 3.6V, 0.2W, Sod-323 Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. UDZ3V6B-7
Diodes Inc.UDZ3V9B-7
Diode Zener Single 4.03V 3% 200mW Automotive 2-Pin SOD-323 T/R
描述
Zener Diode, 3.73V, 0.4W, Sod-323F Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. D3Z3V6BF-7
Zener Diode Single 3.73V 3.36% 90Ohm 400mW 2-Pin SOD-323F T/R
Zener Diode, 3.6V V(Z), 3.36%, 0.4W, Silicon, Unidirectional
0.4W SURFACE MOUNT PRECISION ZENER DIODE, 3.36%, 5µA