Diodes Inc. BZX84C9V1-7-F
BZX84C9V1 Series 350 mW 9.1 V 10 mA Surface Mount Zener Diode - SOT-23
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页8 年前
Components Direct
HQonline
TME
Mouser
库存历史记录
3 个月趋势:
-18.38%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Authorized Distributors
6
Case/Package
SOT-23
SOT-23-3
SOT-23-3
Zener Voltage
9.1 V
9.1 V
9.1 V
Tolerance
6 %
5 %
5 %
Power Dissipation
350 mW
300 mW
300 mW
Impedance
15 Ω
15 Ω
15 Ω
Max Reverse Leakage Current
500 nA
500 nA
Forward Voltage
900 mV
900 mV
900 mV
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2003-03-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Diodes Inc.BZX84C8V2-7-F
DIODE ZENER 8.2V 300MW SOT23-3 / Zener Diode Single 8.2V 6.1% 15Ohm 350mW 3-Pin SOT-23 T/R
Diodes Inc.BZX84C6V8-7-F
BZX84C6V8 Series 350 mW 6.8 V 10 mA Surface Mount Zener Diode - SOT-23
onsemiBZX84C8V2
DIODE ZENER 8.2V 350MW SOT23-3 / Zener Diode Single 8.2V 5% 15Ohm 550mW 3-Pin SOT-23 T/R
onsemiBZX84C6V8
BZX84C Series 350 mW 6.8 V 10 mA Surface Mount Zener Diode - SOT-23-3
onsemiBZX84C7V5
DIODE ZENER 7.5V 350MW SOT23-3 / Zener Diode Single 7.45V 5% 15Ohm 550mW 3-Pin SOT-23 T/R
Diodes Inc.BZX84C7V5-7-F
Zener Diode Single 7.5V 6.04% 15Ohm 350mW 3-Pin SOT-23 T/R / DIODE ZENER 7.5V 300MW SOT23-3
描述
Zener Diode Single 9.1V 6.08% 15Ohm 350mW 3-Pin SOT-23 T/R
Zener Diode Sot23 T&r 3K Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. BZX84C9V1-7-F
Zener diode Housing type: SOT-23 Package: SMD Power dissipation: 350 mW Zener resistance: 100 Ohm Zener voltage: 9.1 V
BZX84C9V1-7-F,ZENER DIODE SOT- 23 350MW 9.1V ROHS 3K<AZ
Zener Diode, 9.1V V(Z), 6.08%, 0.35W, Silicon, Unidirectional
Independent Type 8.5V~9.6V 350mW 9.1V SOT-23-3 Zener Diodes ROHS