Diodes Inc. BZX84C7V5-7-F
Zener Diode Single 7.5V 6.04% 15Ohm 350mW 3-Pin SOT-23 T/R / DIODE ZENER 7.5V 300MW SOT23-3
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页8 年前
Components Direct
TME
Future Electronics
DigiKey
库存历史记录
3 个月趋势:
-17.14%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
Authorized Distributors
6
Zener Voltage
7.5 V
7.5 V
7.5 V
Tolerance
6 %
5 %
5 %
Power Dissipation
350 mW
250 mW
250 mW
Impedance
15 Ω
15 Ω
15 Ω
Max Reverse Leakage Current
1 µA
1 µA
Forward Voltage
900 mV
900 mV
900 mV
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Diodes Inc.BZX84C8V2-7-F
DIODE ZENER 8.2V 300MW SOT23-3 / Zener Diode Single 8.2V 6.1% 15Ohm 350mW 3-Pin SOT-23 T/R
onsemiBZX84C8V2
DIODE ZENER 8.2V 350MW SOT23-3 / Zener Diode Single 8.2V 5% 15Ohm 550mW 3-Pin SOT-23 T/R
Diodes Inc.BZX84C6V8-7-F
BZX84C6V8 Series 350 mW 6.8 V 10 mA Surface Mount Zener Diode - SOT-23
Diodes Inc.BZX84C9V1-7-F
BZX84C9V1 Series 350 mW 9.1 V 10 mA Surface Mount Zener Diode - SOT-23
onsemiBZX84C6V8
BZX84C Series 350 mW 6.8 V 10 mA Surface Mount Zener Diode - SOT-23-3
onsemiBZX84C9V1
BZX84C Series 350 mW 9.1 V 10 mA Surface Mount Zener Diode - SOT-23-3
描述
BZX84C7V5 Series 350 mW 7.5 V 10 mA Surface Mount Zener Diode - SOT-23
Zener Diode Housing type: SOT-23 Package: SMD Power dissipation: 350 mW Zener resistance: 80 Ohm Zener voltage: 7.5 V
Zener Diode, 7.5V V(Z), 6.04%, 0.35W, Silicon, Unidirectional
1uA@5V 15Ω Single 7V~7.9V 350mW 7.5V SOT-23-3 Zener Diodes ROHS