Diodes Inc. BZX84C4V3Q-7-F
ZENER DIODE SOT23 T&R 3K / Zener Diode 4.3 V 300 mW ±6.98% Surface Mount SOT-23-3
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页8 年前
Diodes Inc SCT
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-40.72%
Authorized Distributors
4
Zener Voltage
4.3 V
4.3 V
Tolerance
5 %
5 %
Power Dissipation
250 mW
250 mW
Impedance
90 Ω
90 Ω
90 Ω
Max Reverse Leakage Current
3 µA
3 µA
Forward Voltage
900 mV
900 mV
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2003-03-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
Zener Diode Single 4.3V 6.98% 90Ohm 350mW Automotive AEC-Q101 3-Pin SOT-23 T/R
Zener Diode, 4.3V V(Z), 6.98%, 0.35W, Silicon, Unidirectional
Independent Type 4.3V SOT-23 Zener Diodes ROHS