Diodes Inc. BZX84C20W-7-F
Diode Zener Single 20V 6% 200mW 3-Pin SOT-323 T/R
数据表和文档
HQonline
Datasheet4 页17 年前
Diodes Inc SCT
DigiKey
Mouser
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
备用零件
Price @ 1000
Stock
10,423
Authorized Distributors
6
Mount
Surface Mount
Case/Package
SOT-323
Zener Voltage
20 V
Tolerance
6 %
Power Dissipation
200 mW
Impedance
55 Ω
55 Ω
Max Reverse Leakage Current
100 nA
Forward Voltage
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Diodes Inc.BZX84C22W-7-F
Diode Zener Single 22V 6% 200mW 3-Pin SOT-323 T/R
Diodes Inc.MMBZ5250BW-7-F
Zener Diode, 20V, 0.2W, Sot-323 Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. MMBZ5250BW-7-F
Diodes Inc.BZX84C18W-7-F
Zener Diode, 18V, 0.2W, Sot-323 Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. BZX84C18W-7-F
描述
Zener Diode, 20V V(Z), 6%, 0.2W, Silicon, Unidirectional
SURFACE MOUNT ZENER DIODE, 6%, 0.1µA
Diodes Inc SCT
200mW 20V SOT-323 Zener Diodes ROHS
6% 100nA 20V 55¦¸ 200mW SOT-323 2.2mm*1.35mm*1mm