Diodes Inc. BZX84C13Q-7-F
Zener Diode Single 13V 6.42% 30Ohm 350mW Automotive AEC-Q101 3-Pin SOT-23 T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页8 年前
Future Electronics
Diodes Inc SCT
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-8.29%
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
TO-236-3
SOT-23
SOT-23
Zener Voltage
13 V
13 V
13 V
Tolerance
6 %
6 %
6 %
Power Dissipation
350 mW
350 mW
Impedance
30 Ω
30 Ω
30 Ω
Max Reverse Leakage Current
100 nA
100 nA
Forward Voltage
900 mV
900 mV
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Tape & Reel (TR) ±6% Surface Mount ZENER DIODE Zener Diode 900mV @ 10mA 100nA @ 8V 225mW 13V
Zener Voltage Regulators | DIODE ZENER 12V 225MW SOT23-3
Tape & Reel (TR) ±6% Surface Mount ZENER DIODE Zener Diode 900mV @ 10mA 50nA @ 10.5V 225mW 15V
Zener Diode Dual Common Cathode 15V 5% 11Ohm 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
DIODE ZENER 15V 300MW SOT23 / Zener Diode Array 1 Pair Common Anode 15 V 300 mW ±5% SOT-23-3
Zener Diode Sot235%, 15V, 0.3W, Dual, Common Anode |Vishay AZ23C15-HE3-18
描述
Zener Diode, 13V, 0.3W, Sot-23 Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. BZX84C13Q-7-F
Zener Diode, 13V V(Z), 6.42%, 0.35W, Silicon, Unidirectional
Independent Type 13V SOT-23 Zener Diodes ROHS
ZENER DIODE, 13V, 0.3W, SOT-23;
SURFACE MOUNT ZENER DIODE, 6.42%, 0.1µA
Diodes Inc SCT
6% 100nA 13V 30¦¸ 350mW SOT-23-3 2.9mm*2.4mm*1mm