Diodes Inc. BZX84C13-7-F
Zener Diode Single 13V 6.42% 30Ohm 350mW 3-Pin SOT-23 T/R / DIODE ZENER 13V 300MW SOT23-3
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页8 年前
TME
Future Electronics
Mouser
Diodes Inc SCT
库存历史记录
3 个月趋势:
-16.31%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
SOT-23
TO-236-3
TO-236-3
Zener Voltage
13 V
13 V
13 V
Tolerance
6 %
6 %
6 %
Power Dissipation
350 mW
Impedance
30 Ω
30 Ω
30 Ω
Max Reverse Leakage Current
100 nA
Forward Voltage
900 mV
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
DIODE ZENER 13V 225MW SOT23-3 / Zener Diode 13 V 225 mW ±6% Surface Mount SOT-23-3 (TO-236)
onsemiBZX84C13
DIODE ZENER 13V 350MW SOT23-3 / Zener Diode Single 13V 5% 30Ohm 250mW Automotive 3-Pin SOT-23