Diodes Inc. BZX84C12S-7-F
Zener Diode Dual Anti Parallel 12V 5.39% 25Ohm 200mW 6-Pin SOT-363 T/R
数据表和文档
Future Electronics
Datasheet4 页17 年前
Diodes Inc SCT
DigiKey
Mouser
库存历史记录
3 个月趋势:
-19.95%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Diodes Inc.BZX84C12TS-7-F
Diode Zener Triple Parallel 12V 5% 200mW 6-Pin SOT-363 T/R
Diodes Inc.BZX84C15S-7-F
BZX84C15S Series 200 mW 15 V 10 mA Surface Mount Zener Diode - SOT-363
Diodes Inc.BZX84C11S-7-F
Diode Zener Dual Anti Parallel 11V 5% 200mW 6-Pin SOT-363 T/R
描述
Zener Diode, 12V V(Z), 5.39%, 0.2W, Silicon, Unidirectional
Zener Array, 12V, 0.2W, Sot-363 Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. BZX84C12S-7-F