Diodes Inc. BZX84C11S-7-F
Diode Zener Dual Anti Parallel 11V 5% 200mW 6-Pin SOT-363 T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页17 年前
Diodes Inc SCT
iiiC
DigiKey
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.13%
备用零件
Price @ 1000
Stock
20,973
Authorized Distributors
4
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
SOT-363
SOT-363
Zener Voltage
11 V
11 V
Tolerance
6 %
6 %
Power Dissipation
200 mW
200 mW
Impedance
20 Ω
20 Ω
Max Reverse Leakage Current
100 nA
Forward Voltage
900 mV
900 mV
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2003-02-03
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
相关零件
Diodes Inc.BZX84C12TS-7-F
Diode Zener Triple Parallel 12V 5% 200mW 6-Pin SOT-363 T/R
Diodes Inc.BZX84C13S-7-F
Diode Zener Dual Anti Parallel 13V 6% 200mW 6-Pin SOT-363 T/R
Diodes Inc.BZX84C10S-7-F
BZX84C10S Series 200 mW 7 V 10 mA Surface Mount Zener Diode - SOT-363
描述
Zener Diode, 11V V(Z), 5.45%, 0.2W, Silicon, Unidirectional
Diode - Zener Single 200MW 11V
SURFACE MOUNT ZENER DIODE, 5.45%, 0.1µA
Diodes Inc SCT
6% 100nA 11V 20¦¸ 200mW 2 SOT-363 2.2mm*2.2mm*1mm