Diodes Inc. BZX84C10S-7-F
BZX84C10S Series 200 mW 7 V 10 mA Surface Mount Zener Diode - SOT-363
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页17 年前
Future Electronics
Diodes Inc SCT
DigiKey
库存历史记录
3 个月趋势:
-16.55%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2003-02-03
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Diodes Inc.BZX84C10TS-7-F
Zener Diode Triple Parallel 10V 6% 20Ohm 200mW 6-Pin SOT-363 T/R
Diodes Inc.MMBZ5240BS-7-F
Diode Zener Dual Anti Parallel 10V 5% 200mW 6-Pin SOT-363 T/R
Diodes Inc.BZX84C11S-7-F
Diode Zener Dual Anti Parallel 11V 5% 200mW 6-Pin SOT-363 T/R
描述
DIODE ZENER ARRAY 10V SOT363 / Zener Diode Dual Anti Parallel 10V 6% 20Ohm 200mW 6-Pin SOT-363 T/R
Zener Diode, 10V V(Z), 6%, 0.2W, Silicon, Unidirectional
Diode - Zener Single 200MW 10V
SURFACE MOUNT ZENER DIODE, 6%, 0.2µA
Diodes Inc SCT
6% 200nA 10V 20¦¸ 200mW 2 SOT-363