Diodes Inc. BZX84B16-7-F
BZX84B16 Series 350 mW 16 V 100 nA Surface Mount Zener Diode - SOT-23
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页7 年前
HQonline
Diodes Inc SCT
库存历史记录
3 个月趋势:
-61.70%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Authorized Distributors
6
Zener Voltage
16 V
16 V
16 V
Tolerance
2 %
2 %
2 %
Power Dissipation
300 mW
300 mW
Impedance
40 Ω
40 Ω
40 Ω
Max Reverse Leakage Current
100 nA
50 nA
50 nA
Forward Voltage
900 mV
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2013-01-03
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Diodes Inc.BZX84C16-7-F
BZX84C16 Series 350 mW 16 V 10 mA Surface Mount Zener Diode - SOT-23
Diodes Inc.BZX84B15-7-F
Zener Diode, 15V, 0.3W, Sot23 Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. BZX84B15-7-F
Diodes Inc.BZX84B18-7-F
Supplied as a Tape, Diodes Inc, 18V Zener Diode 2% 350 mW SMT 3-Pin SOT-23
Diode Zener Dual Common Cathode 20V 5% 300mW Automotive 3-Pin SOT-23 T/R
onsemiMMBZ5246B
Diode Zener Single 16V 5% 350mW 3-Pin SOT-23 T/R
Zener Diode Single 16V 5% 40Ohm 300mW Automotive 3-Pin SOT-23 T/R
描述
Zener Diode Single 16V 2% 40Ohm 350mW 3-Pin SOT-23 T/R
Zener Diode, 16V, 0.3W, Sot23 Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. BZX84B16-7-F
Zener Diode, 16V V(Z), 2%, 0.35W, Silicon, Unidirectional