Vishay BZX84C30-E3-08
Zener Diode Single 30V 5% 80Ohm 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet6 页3 年前
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-4.70%
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
SOT-23
SOT-23-3
SOT-23-3
Zener Voltage
30 V
30 V
30 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Dissipation
300 mW
250 mW
250 mW
Impedance
80 Ω
80 Ω
80 Ω
Max Reverse Leakage Current
50 nA
50 nA
Forward Voltage
900 mV
900 mV
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2013-03-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
BZX84-V-Series 300 mW 24 V Surface Mount Small Signal Zener Diode - SOT-23-3
onsemiBZX84C27
BZX84C27 Series 350 mW 27 V 10 mA Surface Mount Zener Diode - SOT-23
onsemiBZX84C33
DIODE ZENER 33V 350MW SOT23-3 / Zener Diode Single 33V 5% 80Ohm 550mW 3-Pin SOT-23 T/R
DIODE, ZENER, VR 36V, IF 10MA, PKG SOT-23 (TO-236),VF 0.9V, CJ 70PF, TJ +150C, IR 5MA
Diodes Inc.AZ23C27-7-F
Diode Zener Dual Common Anode 27V 5% 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
Diode Zener Dual Common Anode 24V 5% 300mW Automotive 3-Pin SOT-23 T/R
描述
Zener Diode, 30V V(Z), 5%, 0.5W, Silicon, Unidirectional
DIODE, ZENER, 30V, 0.3W, SOT-23-3; Zener Voltage Vz Typ: 30V; Power Dissipation Pd: 300mW; Diode Case Style: SOT-23; No. of Pins: 3; Operating Temperature Max: 150°C; Packaging: Cut Tape; Operating Temperature Min: -55°C