Analog Devices DS1868E-10
Non-RoHS Compliant CMOS GULL WING Surface Mount Digital Potentiometer ±20% -40C~85C 1muA 6.5mm
数据表和文档
SHENGYU ELECTRONICS
Datasheet14 页26 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
相关零件
Analog DevicesDS1267BE-010+
2-Channel 256-Position Digital Potentiometer Operates from a Single +5V or Dual ±5V Supply
Analog DevicesDS1867E-10
Digital Potentiometer 256POS 10KOhm Dual 20-Pin TSSOP
MicrochipMCP42010-I/ST
Tssop Digital Pot, 256 Steps, Spi, 10Kohms, Dual Channel Rohs Compliant: Yes
Digital Pot; 256 steps; SPI; 10kohms; dual channel14 TSSOP 4.4mm T/R
Analog DevicesDS1803E-010+
IC, DIGITAL POT 10KOHM 256, DUAL 14-TSSO; 14-TSSOP; End To Resistance:10kohm; No. of Steps:256; Resistance