Analog Devices DS1805E-010+
Digital Potentiometer 256POS 10KOhm Single 14-Pin TSSOP
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
Augswan
Datasheet10 页19 年前
ShanghaiCT
供应链
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 6 years ago)
相关零件
MicrochipMCP42010-I/ST
Tssop Digital Pot, 256 Steps, Spi, 10Kohms, Dual Channel Rohs Compliant: Yes
Digital Pot; 256 steps; SPI; 10kohms; dual channel14 TSSOP 4.4mm T/R
MicrochipMCP42010-E/ST
Digital Pot, 256 steps, SPI, 10kohms, dual channel | Microchip Technology Inc. MCP42010-E/ST
X95820 Series Dual 256 Tap 10 kOhm Digital Potentiometer - TSSOP-14
Analog DevicesMAX5387LAUD+
Dual, 256-Tap, Volatile, Low-Voltage Linear Taper Digital Potentiometer
Analog DevicesMAX5387LAUD+T
描述
DIGITAL POT, 10K, SINGLE, TSSOP-14; End To End Resistance: 10kohm; No. of Pots: Single; Control Interface: Serial; Track Taper: Linear; Resistance Tolerance: ± 20%; Supply Voltage Min: 2.7V; Supply Voltage Max: 5.5V; Potentiometer IC Case Style: TSSOP; No. of Pins: 14Pins; No. of Steps: 256; Temperature Coefficient: ± 550ppm/°C; Operating Temperature Min: -40°C; Operating Temperature Max: 85°C; Product Range: Single 256-Tap Volatile Digital Pots; Automotive Qualification Standard: -; RoHS Phthalates Compliant: To Be Advised; MSL: MSL 1 - Unlimited; SVHC: No SVHC (15-Jan-2018)