Analog Devices DS1803E-010+
IC, DIGITAL POT 10KOHM 256, DUAL 14-TSSO; 14-TSSOP; End To Resistance: 10kohm; No. of Steps: 256; Resistance
数据表和文档
Augswan
Datasheet11 页19 年前
Analog Devices
ShanghaiCT
iiiC
Sierra IC
库存历史记录
3 个月趋势:
-10.26%
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 5 days ago)
相关零件
Analog DevicesDS1805E-010+
Digital Potentiometer 256POS 10KOhm Single 14-Pin TSSOP
Analog DevicesDS1845E-010+
DS1845 Series 100 Tabs 2-Wire 10kOhm Non-Volatile SMT Digital POT - TSSOP-14
Analog DevicesAD5252BRU10-RL7
Non-RoHS Compliant CMOS GULL WING Surface Mount Digital Potentiometer ±20% -40C~105C 5muA 5mm
MicrochipMCP42010-I/ST
Tssop Digital Pot, 256 Steps, Spi, 10Kohms, Dual Channel Rohs Compliant: Yes
Digital Pot; 256 steps; SPI; 10kohms; dual channel14 TSSOP 4.4mm T/R
MicrochipMCP42010-E/ST
Digital Pot, 256 steps, SPI, 10kohms, dual channel | Microchip Technology Inc. MCP42010-E/ST
描述
DS1803 Selectable Address I2C e3 digital potentiometer 1kHz 3/5V 10kOhm 950mum
DUAL 10K DIGITAL POTENTIOMETER 2-WIRE SERIAL CONTROL INTERFACE 256 POSITIONS PDSO14
±20% I2C 2.7V~5.5V 10kΩ TSSOP-14 Digital Potentiometers ROHS
Digital Potentiometer 256POS 10k Ohm 2Pot 14-Pin TSSOP Tube
Digital Pot, 10K, Dual, Tssop-14; End To End Resistance:10Kohm; No. Of Pots:Dual; Control Interface:Serial; Track Taper:Linear; Resistance Tolerance:± 20%; Supply Voltage Min:2.7V; Supply Voltage Max:5.5V; No. Of Pins:14Pins Rohs Compliant: Yes |Maxim Integrated/analog Devices DS1803E-010+