Cornell Dubilier SLPX471M400H7P3
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR SLPX 400V 470muF ±20% 1.378Dia 35.00mm
Production
价格与库存
数据表和文档
Master Electronics
Datasheet9 页4 年前
Farnell
New Yorker Electronics
element14 APAC
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
+66.01%
备用零件
Price @ 1000
Stock
4,942
Authorized Distributors
6
Capacitance
470 µF
470 µF
470 µF
Mount
PCB, Through Hole
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
400 V
400 V
400 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
423 mΩ
388 mΩ
388 mΩ
Life (Hours)
3000 hours
3000 hours
Ripple Current
2.54 A
2.39 A
2.39 A
Height - Seated (Max)
40.005 mm
42.0116 mm
42.0116 mm
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.40
Introduction Date2009-09-08
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Cornell Dubilier380LX471M450A452
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 380LX 450V 470muF ±20% 1.378Dia 35.00mm
Cornell Dubilier380LX471M450A052
PanasonicECET2WP471EA
Cap Aluminum 470uF 450V 20% (35 X 50mm) 0.423 Ohm 2530mA 3000 hr 85°C Bulk
PanasonicECE-S2GP471EX
Cap Aluminum Lytic 470uF 400V 20% Snap-In 10mm 2000h 105C
PanasonicEET-UQ2S471KF
Cap Aluminum 470uF 420V 20% (30 X 40mm) Snap-In 10mm 0.423 Ohm 2610mA 2000h 85°C Bulk
Cornell Dubilier380LX471M400A452
Cap Aluminum Lytic 470uF 400V 20%( 35 X 45mm) Snap-In 10mm 0.423 Ohm 2400mA 3000h 85C
描述
Cap Aluminum Lytic 470uF 400V 20% (35 X 40mm) Snap-In 10mm 0.423 Ohm 2540mA 3000h 85C
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 470uF 400V 20%
Capacitor;Aluminum Electrolytic;Cap 470uF;Snap-In;Vol-Rtg 400V;35X40;85C | Cornell-Dubilier SLPX471M400H7P3
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitor Polarized
Aluminum Electrolytic Capacitor 470Uf, 400V, 20%, Snap-In; Rango De Producto:Serie Slpx; Capacidad:470Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:400V; Diámetro:35Mm; Resistencia Esr:0.423Ohm; Altura:40Mm; Núm. De Contactos:2 |Cornell Dubilier SLPX471M400H7P3