Cornell Dubilier 381LR102M250A042
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LR 250V 1000muF ±20% 1.378Dia 35.00mm
数据表和文档
3 个月趋势:
-3.67%
Stock
17,734
Capacitance
1 mF
1 mF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
250 V
250 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
149 mΩ
Ripple Current
2.84 A
2.47 A
Height - Seated (Max)
40.005 mm
40.005 mm
相关零件
PanasonicEETED2D102DA
Cap Aluminum 1000uF 200V 20% (30 X 35mm) Snap-In 10mm 0.149 Ohm 2840mA 3000h 105°C Bulk
Cornell DubilierSLP102M200E7P3
CAPACITOR, ALUMINUM ELECTROLYTIC, CAP 1000UF, TOL20%, SNAP IN, 200V, 30X40
Cornell Dubilier380LX102M250K452
Capacitors, Aluminum Electrolytic, Snap In 1000uF 250V 20% | Cornell-Dubilier 380LX102M250K452
Cornell DubilierSLP102M250H7P3
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 1000uF 250V 20% 105C
Cap Aluminum Lytic 1000uF 250V 20% (30 X 40mm) Snap-In 10mm 3300mA 3000h 105C Bulk
PanasonicECOS2EB102EA
Cap Aluminum 1000uF 250V 20% (35 X 40mm) Solder Pin 10mm 0.199 Ohm 2200mA 3000h 105°C Bulk
描述
Cap Aluminum Lytic 1000uF 250V 20% (35 X 40mm) Snap-In 10mm 0.149 Ohm 2840mA 3000h 105C
Capacitors, Aluminum Electrolytic, Snap In 1000uF 250V 20% | Cornell-Dubilier 381LR102M250A042
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 250V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1000uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitor, 1000Uf, 250V; Capacitance:1000Μf; Voltage(Dc):250V; Voltage(Ac):-; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Snap-In; Lifetime @ Temperature:3000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Esr:0.149Ohm Rohs Compliant: Yes |Cornell Dubilier 381LR102M250A042