Coilcraft XFL7015-681MEB
General Purpose Inductor, 0.68uH, 20%, 1 Element, Composite-Core, SMD, 3030
Obsolete
价格与库存
DistributorSKUMinPkg
Classic ComponentsXFL7015-681MEB412
1d
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页4 年前
Newark
备用零件
Price @ 1000
Stock
412
Authorized Distributors
0
Inductance
680 nH
680 nH
Tolerance
20 %
20 %
Current Rating
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
8.47 mΩ
8.47 mΩ
Q Factor
Test Frequency
1 MHz
1 MHz
Introduction Date2013-02-08
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 2 weeks ago)
LTB Date2021-03-01
LTD Date2021-03-01
相关零件
Wurth Elektronik744383560068
Inductor Power Shielded Wirewound 0.68uH 20% 100KHz Metal 13.15A 0.009Ohm DCR T/R Automotive AEC-Q200
Power inductor, shielded, 20% tol, SMT, RoHS, halogen-f
Inductor Power Shielded Wirewound 0.68uH 20% 100KHz Iron 34A 0.0017Ohm DCR T/R
General Purpose Inductor, 0.68uH, 20%, 1 Element, Carbonyl Powder-Core, SMD, 5349
描述
Power inductor, shielded, 20% tol, SMT, RoHS, halogen free
INDUCTOR, 0.68UH, 15A, 20%, 49MHZ
INDUCTOR, 0.68UH, 15A, 20%, 49MHZ; Product Range:XFL7015 Series; Inductance:680nH; Inductance Tolerance:± 20%; Inductor Construction:Shielded; DC Resistance Max:8470µohm; RMS Current (Irms):15A; Saturation Current (Isat):4.7A; Power ;RoHS Compliant: Yes