Coilcraft XFL7015-251MEB
General Purpose Inductor, 0.25uH, 20%, 1 Element, Composite-Core, SMD, 3030
Obsolete
价格与库存
DistributorSKUMinPkg
FarnellXFL7015-251MEB01Cut Tape
18h
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页4 年前
element14 APAC
备用零件
Price @ 1000
Stock
0
Authorized Distributors
1
Inductance
250 nH
250 nH
Tolerance
20 %
20 %
Current Rating
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
4.3 mΩ
4.3 mΩ
Q Factor
Test Frequency
1 MHz
1 MHz
供应链
Country of OriginIndonesia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2013-02-08
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 2 weeks ago)
LTB Date2021-03-01
LTD Date2021-03-01
相关零件
Inductor Power Shielded Wirewound 0.25uH 20% 100KHz Metal 23A 0.00231Ohm DCR T/R
General Purpose Inductor, 0.25uH, 20%, 1 Element, Composite-Core, SMD, 1616
Wurth Elektronik744301025
Inductor, 250Nh, Shielded, 40A Rohs Compliant: Yes |Würth Elektronik 744301025
General Purpose Inductor, 0.064uH, 20%, 2 Element, Ferrite-Core, SMD, 3026
Ind Power Semi-Shielded Wirewound 240nH 20% 1MHz Ferrite 4.4A 2010 T/R
描述
Power inductor, shielded, 20% tol, SMT, RoHS, halogen free
INDUCTOR, 0.25UH, 20A, 20%, 80MHZ
INDUCTOR, 0.25UH, 20A, 20%, 80MHZ; Inductance: 250nH; RMS Current (Irms): 20A; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 9A; Product Range: XFL7015 Series; Power Inductor Case: 7.5mm x 7.5mm x 1.5mm; DC Resis