Coilcraft 1008HT-22NTJLB
General Purpose Inductor, 0.022uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 1008
Obsolete
提交询价
向一些专门寻找罕见零件的分销商提交询价。
询价请求(RFQ)
此请求将被发送给指定的供应商。
(* 表示必填字段)
报价请求
供应商 *
联系信息
数据表和文档
Coilcraft Direct
element14 APAC
备用零件
Price @ 1000
Stock
0
Authorized Distributors
0
Inductance
22 nH
22 nH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
950 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
110 mΩ
110 mΩ
Q Factor
55
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2005-04-29
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
General Purpose Inductor, 0.022uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 2520/1008
Inductor RF Wirewound 0.022uH 5% 50MHz 55Q-Factor Ceramic 1A 0.12Ohm DCR 1008 T/R
Ind Chip Wirewound 22nH 5% 250MHz 80Q-Factor Ceramic 1.2A 0805 T/R
General Purpose Inductor, 0.022uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 1210
Ind 22.00 Nh 1.000 A 120.00 Mohm/ Tape & Reel (Tr) Rohs Compliant: Yes |Abracon AISC-1206-22NJ-T
General Purpose Inductor, 0.022uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 1206
描述
RF inductor, ceramic core, 5% tol, SMT, RoHS
INDUCTOR, RF, 22NH, 5%, 2.6GHZ, SMD; Product Range:Coilcraft - 1008HT Series; Inductance:0.022µH; Inductance Tolerance:± 5%; Self Resonant Frequency (Min):2.6GHz; DC Resistance Max:0.11ohm; Current Rating:950mA; Inductor Case Style:SMD; DC Current Rating:950mA; Q Factor:55; Q Test Frequency:500MHz