Coilcraft 0805HT-7N5TJLC
General Purpose Inductor, 0.0075uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0805
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页3 年前
Coilcraft Direct
库存历史记录
3 个月趋势:
-9.34%
备用零件
Price @ 1000
Stock
4,676
Authorized Distributors
1
Inductance
7.5 nH
7.5 nH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
82 mΩ
82 mΩ
Q Factor
47
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Inductor RF Chip Wirewound 7.5nH 5% 250MHz 33Q-Factor Ceramic 700mA 95mOhm DCR 0603 T/R
FIXED IND 7.5NH 680MA 100MOHM SM / 7.5 nH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 680 mA 100mOhm Max 0402 (1005 Metric)
Wurth Elektronik744765075A
Rf Inductor, 7.5Nh, Ceramic, 0.68A Rohs Compliant: Yes |Würth Elektronik 744765075A
General Purpose Inductor, 0.0075uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
描述
RF inductor, ceramic core, 5% tol, SMT, RoHS
GENERAL PURPOSE INDUCTOR RoHS Compliant Contains Lead WRAPAROUND Fixed Inductor 125C 4.6GHz 82mOhm 7.5nH