Coilcraft 0603HC-7N5XJLU
General Purpose Inductor, 0.0075uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
Obsolete
提交询价
向一些专门寻找罕见零件的分销商提交询价。
询价请求(RFQ)
此请求将被发送给指定的供应商。
(* 表示必填字段)
报价请求
供应商 *
联系信息
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页3 年前
Coilcraft Direct
Newark
备用零件
Price @ 1000
Stock
0
Authorized Distributors
0
Inductance
7.5 nH
7.5 nH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
2.1 A
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
59 mΩ
59 mΩ
Q Factor
38
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2005-05-03
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
General Purpose Inductor, 0.0068uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
General Purpose Inductor, 0.0072uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
General Purpose Inductor, 0.0068uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
General Purpose Inductor, 0.0075uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
Ind Chip Wirewound 7.8nH 5% 50MHz 75Q-Factor Ceramic 1.6A 1008 T/R
General Purpose Inductor, 0.0082uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
描述
RF inductor, ceramic core, 5% tol, SMT, RoHS
INDUCTOR, 7.5NH, 5%, 3.7GHZ, RF, SMD
INDUCTOR, RF, 7.5NH, 5%, 3.7GHZ, SMD; Product Range:0603HC Series; Inductance:7.5nH; Inductance Tolerance: 5%; High Frequency Inductor Case:0603 [1608 Metric]; Self Resonant Frequency Min:3.7GHz; DC Resistance Max:0.059ohm; DC ;RoHS Compliant: Yes