Coilcraft 0603LS-562XGLB
General Purpose Inductor, 5.6uH, 2%, 1 Element, Ceramic-ferrite-Core, SMD, 0603
Obsolete
价格与库存
DistributorSKUMinPkg
Farnell0603LS-562XGLB05Cut Tape
19h
数据表和文档
Coilcraft Direct
Newark
供应链
Country of OriginIndonesia, Mainland China, Singapore, Vietnam
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2005-05-02
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-07-02
LTD Date2021-12-31
相关零件
Ind Chip Unshielded Wirewound 5.6uH 2% 7.9MHz 23Q-Factor Ferrite 380mA 1008 T/R
Ind Chip Unshielded Wirewound 5.6uH 2% 7.9MHz 20Q-Factor Ceramic 220mA 1008 T/R
描述
RF inductor, ferrite core, 2% tol, SMT, RoHS
INDUCTOR, 5.6UH, 2%, 32MHZ, RF, SMD
INDUCTOR, RF, 5.6UH, 2%, 32MHZ, SMD; Product Range:0603LS Series; Inductance:5.6 H; Inductance Tolerance: 2%; High Frequency Inductor Case:0603 [1608 Metric]; Self Resonant Frequency Min:32MHz; DC Resistance Max:2.6ohm; DC Current ;RoHS Compliant: Yes