Abracon AISC-1008F-5R6G-T
Ind Chip Unshielded Wirewound 5.6uH 2% 7.9MHz 23Q-Factor Ferrite 380mA 1008 T/R
数据表和文档
Electro Sonic
Datasheet7 页7 年前
LKR
Sager Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-12.85%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
描述
General Purpose Inductor, 5.6uH, 2%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1111
RF Inductors - SMD FIXED IND 5.6UH 380MA 2.65 OHM
Ind 5.60 Uh 0.380 A 2650.00 Mohm/ Tape & Reel (Tr) Rohs Compliant: Yes |Abracon AISC-1008F-5R6G-T
7.9MHz 80MHz 380mA 23@7.9MHz 5.6¦ÌH 2.65¦¸ ¡À2% 1008 2.92mm*2.79mm*2.29mm
FIXED IND 5.6UH 380MA 2.65OHM SM
AISC-1008F 1008 (2520Metric) 0.115Lx0.110W 2.92mmx2.79mm 5.6muH