Coilcraft 0603HP-8N2XGLW
Inductor RF Chip Wirewound 8.2nH 2% 250MHz 46Q-Factor Ceramic 1.4A 54mOhm DCR 0603 Punched Paper T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-79.77%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Introduction Date2007-10-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
General Purpose Inductor, 0.0082uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Ind Chip Wirewound 8.2nH 2% 250MHz 68Q-Factor Ceramic 1.5A 0402 Punched Paper T/R
General Purpose Inductor, 0.0082uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
General Purpose Inductor, 0.0081uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
General Purpose Inductor, 0.009uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
描述
General Purpose Inductor, 0.0082uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
RF inductor, ceramic core, 2% tol, SMT, RoHS
Surface Mount High Frequency Inductor, 0603HP Series, 8.2 nH, 2%, 0603 [1608 Metric], 5.9 GHz RoHS Compliant: Yes
GENERAL PURPOSE INDUCTOR RoHS Compliant Contains Lead WRAPAROUND Fixed Inductor 125C 5.9GHz 54mOhm 8.2nH
Compliant 1.09 mm 940 µm 1.75 mm 148 Contains Lead 2 % 8.2 nH
INDUCTOR, 8.2NH, 2%, 5.9GHZ, RF, SMD; Inductance: 8.2nH; Product Range: 0603HP Series; DC Current Rating: 1.4A; High Frequency Inductor Case: 0603 [1608 Metric]; In; Available until stocks are exhausted Alternative available