Coilcraft 0603HC-6N8XJLU
General Purpose Inductor, 0.0068uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
Obsolete
价格与库存
DistributorSKUMinPkg
Summit Electronics0603HC6N8XJLU联系方式
>1wk
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页3 年前
Coilcraft Direct
Newark
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
0
Inductance
6.8 nH
6.8 nH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
2.1 A
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
54 mΩ
54 mΩ
Q Factor
35
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2005-05-03
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-03-01
LTD Date2021-03-01
相关零件
General Purpose Inductor, 0.0068uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
General Purpose Inductor, 0.0072uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
General Purpose Inductor, 0.0062uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0805
Inductor RF Unshielded Wirewound 0.0062uH 5% 250MHz 88Q-Factor Ceramic 1.6A 0.035Ohm DCR 0805 T/R
General Purpose Inductor, 0.0072uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
General Purpose Inductor, 0.0073uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
描述
RF inductor, ceramic core, 5% tol, SMT, RoHS
INDUCTOR, 6.8NH, 5%, 5.8GHZ, RF, SMD
INDUCTOR, RF, 6.8NH, 5%, 5.8GHZ, SMD; Product Range:0603HC Series; Inductance:6.8nH; Inductance Tolerance: 5%; High Frequency Inductor Case:0603 [1608 Metric]; Self Resonant Frequency Min:5.8GHz; DC Resistance Max:0.054ohm; DC ;RoHS Compliant: Yes