Coilcraft 0603CS-8N7XJLW
General Purpose Inductor, 0.0087uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页3 年前
Coilcraft Direct
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-54.98%
备用零件
Price @ 1000
Stock
7,251
Authorized Distributors
4
Inductance
8.7 nH
8.7 nH
8.7 nH
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Current Rating
700 mA
700 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
109 mΩ
95 mΩ
95 mΩ
Q Factor
28
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
250 MHz
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Ind High Current Wirewound 8.7nH 5% 250MHz 25Q-Factor Ceramic 1.3A 0402 T/R
Ind High Current Wirewound 8.7nH 5% 250MHz 30Q-Factor Ceramic 1A 0603 T/R
General Purpose Inductor, 0.0082uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0805
General Purpose Inductor, 0.0095uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
Inductor RF Wirewound 0.0082uH 5% 250MHz 30Q-Factor Alumina 0.7A 0.1Ohm DCR 0603 T/R
描述
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 0.0087uH 5% 250MHz 28Q-Factor Ceramic 0.7A 0.109Ohm DCR 0603 Automotive T/R
RF inductor, ceramic core, 5% tol, SMT, RoHS
Surface Mount High Frequency Inductor, AEC-Q200 0603CS Series, 8.7 nH, 5%, 0603 [1608 Metric] RoHS Compliant: Yes
GENERAL PURPOSE INDUCTOR RoHS Compliant Active Contains Lead (Type) Inductor 125C 4.6GHz 109mOhm 8.7nH
INDUCTOR, 8.7NH, 5%, 4.6GHZ, RF, SMD; Inductance: 8.7nH; Product Range: 0603CS Series; DC Current Rating: 700mA; High Frequency Inductor Case: 0603 [1608 Metric]; I; Available until stocks are exhausted Alternative available