Coilcraft 0603CS-6N8XJLW
Inductor RF Chip Wirewound 6.8nH 5% 250MHz 27Q-Factor Ceramic 700mA 110mOhm DCR 0603 Punched Paper T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
库存历史记录
3 个月趋势:
+177%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
96,797
Authorized Distributors
3
Inductance
6.8 nH
6.8 nH
6.8 nH
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Current Rating
700 mA
700 mA
700 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
110 mΩ
95 mΩ
95 mΩ
Q Factor
27
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
250 MHz
Introduction Date2002-12-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Inductor RF Wirewound 0.0068uH 5% 250MHz 25Q-Factor Alumina 0.7A 0.11Ohm DCR 0603 T/R
Inductor Chip Wirewound 6.8nH 5% 250MHz 25Q-Factor Alumina 700mA 110mOhm DCR 0603 T/R
General Purpose Inductor, 0.0068uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 2015/0805
General Purpose Inductor, 0.0068uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
General Purpose Inductor, 0.0068uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0805
General Purpose Inductor, 0.0062uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
描述
General Purpose Inductor, 0.0068uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
Fixed Inductors 0603CS High Q, SRF 6.8 nH 5 % 0.7 A
RF inductor, ceramic core, 5% tol, SMT, RoHS
Surface Mount High Frequency Inductor, AEC-Q200 0603CS Series, 6.8 nH, 5%, 0603 [1608 Metric] RoHS Compliant: Yes
INDUCTOR, 6.8NH, 5%, 5.8GHZ, RF, SMD; Inductance: 6.8nH; Product Range: 0603CS Series; DC Current Rating: 700mA; High Frequency Inductor Case: 0603 [1608 Metric]; I; Available until stocks are exhausted Alternative available