Bourns SRU8028-6R8Y
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 30% 100KHz 13Q-Factor Ferrite 2.8A 0.034Ohm DCR 3131 T/R
数据表和文档
Farnell
Datasheet3 页7 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
Newark
Arrow Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-19.70%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns SRU8028-6R8Y 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
相关零件
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 30% 100KHz 12Q-Factor Ferrite 3.5A 0.015Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 30% 100KHz Ferrite 3.4A 0.036Ohm DCR 2929 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 30% 100KHz 3.6A 24mOhm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 30% 100KHz 10Q-Factor Ferrite 2A 0.042Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 30% 100KHz Ferrite 3A 0.0351Ohm DCR Automotive T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 30% 100KHz Ferrite 3A 35.1mOhm DCR T/R
描述
General Purpose Inductor, 6.8uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 3131
Fixed Inductor Nonstandard 6.8µH ±30% 2.8A 34mΩ 40MHz 13@7.96MHz
Inductor, 6.8Uh, Shielded, 2.8A Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRU8028-6R8Y